Rozwiązania IT dla Ochrony zdrowia

 

Ochrona Zdrowia i branża medyczna to szczególny rodzaj klientów. O konieczności zagwarantowania bezpieczeństwa danych przetwarzanych przez tego typu placówki nie trzeba nikogo przekonywać – to szczególny rodzaj danych – nie dość, że chodzi o dane osobowe to jeszcze dane medyczne. Dokładając do tego to co się dzieje na gruncie rządowym – w kontekście planowanych zmian przejścia na Elektroniczną Dokumentację Medyczną wszystkich, nawet najmniejszych podmiotów medycznych oraz procedury i technikalia związane z zapewnieniem zgodności z RODO wzięliśmy sobie na cel szczególną uwagę nad klientami tej branży.

Bierzemy udział w licznych konferencjach i prelekcjach związanych z szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa i technologii przetwarzania danych medycznych , jesteśmy członkiem Polskiej Izby Informatyki Medycznej, prowadzimy także bloga dedykowanego tej tematyce. Nasze doświadczenie, wiedza i znajomość rynku sprzętu i oprogramowania dla branży medycznej pozwala nam z czystym sumieniem współpracować z klientami na stopie partnerskiej – edukując i przekazując swoje doświadczenia.

 

W ramach swoich usług dedykowanych Ochronie Zdrowia wymienić możemy w szczególności:

 

 • migracja usług do chmury – migracja podstawowych usług biznesowych lub systemów informatycznych a także implementacja środowisk integracyjnych

 

 • poprawa jakości obsługi (kolejki połączeń, mechanizm utrzymywania relacji)
 • wzrost ilości wizyt już w pierwszym miesiącu po wdrożeniu
 • redukcja nieodwołanych i niezrealizowanych wizyt do 80%
 • udogodnienia dla recepcji – m.in. integracja z systemem rejestracji wizyt
 • rozbudowane raporty – monitoring wydajności i poziomu obsługi pacjentów
 • wideokonferencje
 • auto-oddzwanianie
 • wspólne contact center dla wielu oddziałów
 • darmowe połączenia wewnętrzne
 • poprawa komunikacji w placówce (smartfony, chat)

 

 • konsultacje dotyczące zakupów sprzętu i oprogramowania – mnogość sprzętu i oprogramowania jest porażająca. Wszystkie są najlepsze, wszystkie spełniają rygorystyczne normy RODO. Które z nich wybrać? Czy warto zapłacić więcej, czy może niekoniecznie? Jak nie dać się „wpuścić w maliny”? My to wiemy, nasi klienci też. Oferujemy rzetelną analizę konkretnego problemu – rozkładamy razem na czynniki pierwsze każdy problem sprzętowy lub dotyczący oprogramowania. Po poznaniu celów biznesowych przeprowadzamy analizę opłacalności poszczególnych rozwiązań, tak, żeby wybrane rozwiązanie było przydatne a nie było kolejnym kłopotem i kosztem, który dodatkowo nie działa lub nie spełnia wymagań.
 • prowadzenie projektów wdrożeniowych – prowadzimy każdej wielkości projekty wdrożeniowe pilnując interesu zamawiającego w każdym etapie projektu. Korzystamy przy tym z wieloletniego doświadczenia oraz sprawdzonych standardów w postaci elementów metodyk m.in. PRINCE2, SCRUM, PMI. Dzięki tej usłudze możesz mieć pewność, że procesy biznesowe w organizacji zostaną odzwierciedlone we wdrażanym systemie, każdy etap zostanie dokładnie przetestowany przed odbiorem a personel będzie posiadał odpowiednią wiedzę, żeby korzystać z nowych rozwiązań.
 • usługi opieki informatycznej – Naszym zadaniem jest udzielanie profesjonalnej obsługi informatycznej (outsourcing IT), administrowanie systemami informatycznymi, dostarczanie rozwiązań informatycznych i realizowanie projektów samodzielnie lub jako asysta działów IT. W ramach naszych usług IT, w tym stałego monitoringu zapewniamy bezpieczeństwo systemom przez 24 godziny na dobę. Korzyści z takiego modelu są nie tylko przy współpracy i szybkości działania ale często jest to także optymalizacja kosztów.
 • integracje systemów EDM i aparatury medycznej – dzięki dostępowi do platformy integracyjnej dedykowanej interfejsom systemów i standardów medycznych jesteśmy w stanie sprawnie zintegrować każdy system ERP, HIS, PACS czy inne. Nie jest ważne jakiego rodzaju API posiada oprogramowanie oraz jakim standardem wymiany danych się posługuje.